Večer plný erotiky: Obsessed

Zdieľať článok

Je v poriadku byť niekým posadnutý? Áno, ak ste s daným človekom vo vzťahu a neviete si bez neho predstaviť ani jedinú minútu svojho života. V dnešnej rubrike Večer plný erotiky vám však predstavíme posadnutosť, ktorá je pravým opakom takzvanej „zdravej“ posadnutosti.

Film Obsessed je americký psychologický triler z roku 2009. Film v hlavných úlohách s Idrisom Elbom, Beyoncé Knowles a Ali Larter rozpráva príbeh Lisy, pomocnej sily v kancelárii, ktorá prechováva neopätované city k svojmu šéfovi Derekovi Charlesovi a opakovane sa ho pokúša zviesť. Derekova manželka Sharon sa dozvie o Lisinej posadnutosti voči Derekovi a má podozrenie, že spolu zažili nejednu aféru.

Film získal vo všeobecnosti negatívne recenzie od kritikov, ktorí kritizovali najmä chýbajúce vysvetlenia Lisinej posadnutosti Derekom.

Film začína tým, že nám ukazuje, ako sa Derek a jeho manželka Sharon sťahujú do svojho vytúženého nového domu so svojím malým synom Kyleom. Keď sa diváci zoznámia s oboma postavami, získajú prehľad o ich vzťahu. Diváci uvidia, že ide o šťastný, milujúci manželský pár, ktorý má, zdá sa, život do poslednej bodky vyriešený. Diváci sa tiež dozvedia, ako sa dvojica zoznámila, čo je dôležité pre dej filmu. Pri sledovaní filmu sa dozvieme, že Derekova postava je inteligentná, pracovitá, priateľská, že nadovšetko miluje svoju ženu a celkovo je mužom, ktorý by pre svoju rodinu urobil čokoľvek. Sharonina postava sa javí ako niekto, koho je ľahké milovať – je milujúca, inteligentná a urobí všetko, čo je v jej silách, aby ochránila svoju rodinu, najmä svojho syna.

Keď sa Lise predstaví, použitie dramatických zvukových efektov dáva publiku vedieť, že ona je hlavnou postavou filmu a že je to zlá správa. Režisér v priebehu filmu využíva náhle dramatické zvukové efekty, aby divákom oznámil, že sa niečo chystá, niečo veľké.

Výkonovo všetky postavy odviedli skvelú prácu, ich herecký výkon priniesol realistický scenár, ktorý zaujal divákov. Dej filmu je realistický a podobný niečomu, čo by sa mohlo stať každému z nás.

Keď diváci spoznali Lisu, spochybňovali jej pozadie, napríklad, či má duševnú chorobu, alebo či už takéto veci robila. Publikum by sa možno pýtalo, či to bola náhoda, že Lisa dostala prácu brigádničky na Derekovom pracovisku, možno ho už predtým prenasledovala.

Režisér filmu Obsessed rád ukáže divákom niekoľko významných miest, o ktorých by diváci mali vedieť, že boli zobrazené z nejakého dôvodu, ako napríklad podkrovie v dome Dereka a Sharon.

Významný moment, ktorý kamera postupne zachytí, je, keď Ben prvýkrát Derekovi spomenie, že si myslí, že Lisa má Dereka rada viac než svojho šéfa. Použitie pohybu kamery, zvukového efektu a dokonca aj scenára umocnili efekt na tejto scéne.

Niektorí tvrdia, že film nie je nič špeciálne, iní, že stojí za pozretie. Divákom dokáže rozbúšiť srdcia a zanechá vo vás pár otázok. 

Ako však pôsobí tento film na vás?

O vaše názory sa s nami môžete podeliť v komentároch. Pre viac podobných článkov nás nezabudnite sledovať aj naďalej. 

Source: https://www.ukfilmreview.co.uk/post/obsessed-film-review

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »