Čo je mikro-podvádzanie? Ako zistiť, či má váš partner emocionálnu aféru?

Zdieľať článok

Podvádzanie vo vzťahoch sa stalo akousi normou, na ktorú keď pomyslíme, často si to spájame s fyzickou neverou – sexuálnym pomerom mimo vzťahu. Existuje však určitý typ podvádzania, ktoré môže zahŕňať emocionálne záležitosti a iné správanie mimo vášho vzťahu, s ktorým by váš partner nebol úplne stotožnený – mikro-podvádzanie.

„Mikro-podvádzanie je v podstate čokoľvek, čo prekračuje zdravé a očakávané hranice vo vzťahu, ale zastaví sa pred fyzickou neverou,“ hovorí psychoterapeutka a partnerská poradkyňa Toni Coleman.

„Zatiaľ čo fyzické podvádzanie je, samozrejme, oveľa viac čiernobiele, mikro-podvádzanie zahŕňa formy jemných signálov a vzorcov, ktoré dokazujú, že nie ste 100 % zameraní na svojho partnera,“ dodáva Amanda Bacchus, zakladateľka a riaditeľka Vaughan Relationship Centre.

Toto nevhodné správanie alebo skrytá mikro-agresia sú riskantné, pretože môžu viesť a často vedú k niečomu viac a môžu vážne poškodiť primárny vzťah, dodáva Lauren Dummitová, licencovaná manželská a rodinná terapeutka a certifikovaná terapeutka sexuálnej závislosti. „Hoci sa toto nevhodné správanie môže zdať ako sivá oblasť vzťahu, zvyčajne sa vykonáva bez vedomia partnera.“

Medzi príklady mikro-podvádzania patrí povedať niekomu inému, že vás priťahuje, esemesky alebo správy neskoro v noci, klamstvo o stave vzťahu na sociálnych sieťach, úmyselné odloženie snubného prsteňa a klamanie partnerovi o večeri alebo drinku s niekým iným.

„Je tam prvok nečestnosti, či už daná osoba vynecháva pravdu, alebo očividne klame. Väčšina ľudí, ktorí sa púšťajú do tohto správania, by bola zdrvená, keby zistila, že ich partneri sa správajú podobne za ich chrbtom,“ hovorí Dummit.

„Mikro-podvádzanie môže byť aj moment, keď je partner preč so spolupracovníkom, stretávajú sa, pijú alkohol, jedna vec vedie k druhej a vášnivo sa bozkávajú a možno uvažujú o tom, že to vyústi do niečoho hlbšieho,“ dodáva Coleman.

Jealous woman looking at boyfriend love chatting with someone. Unhappy female character isolated vetor. Problem in couple. Dishonest man flirting.

Ďalším bežným príkladom je opätovné spojenie s niekým z minulosti, či už prostredníctvom telefónu alebo sociálnych sietí, a jeho skrývanie pred partnerom.

Mikro-podvádzanie môže byť ťažké identifikovať, takže existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť, či sa váš partner do tohto správania zapája.

„Ak sa váš partner vyhýba téme kolegu/kolegyni, s ktorým často píše/telefonuje, môže to byť znamenie. Ak má partner svoj telefón stále pri sebe a používa ho len ak nie ste v jeho blízkosti alebo ak partner často náhle pracuje neskoro, alebo trávi veľa nevysvetliteľného času online, pravdepodobne niečo nie je v poriadku,“ hovorí Coleman.

Dummit hovorí, že u niekoho, kto mikro-podvádza, sa môžu náhle rozvinúť nové záujmy, ako je futbal, joga, politika, tanec salsa a podobne, aby sa dostal bližšie k tejto inej osobe, o ktorú sa zaujíma.

„Môžete si všimnúť, že zrazu nemá na sebe snubný prsteň alebo obrúčku,“ hovorí Dummit. A keď to spomeniete, môže prísť s výhovorkou ako „zabudol som“ alebo „dal som si ho dole, keď som šiel do posilňovne“.

Predovšetkým by ste si mali dávať pozor na známky utajenia a tienisté správanie.

„Ak máte pocit, že váš partner niečo skrýva, mali by ste ho o tom konfrontovať. Keď sa ľuďom zdá, že niečo skrývajú, zvyčajne to tak je,“ hovorí Bacchus. „Pamätajte, že hlavným rozdielom medzi neškodným flirtovaním a mikro-podvádzaním je zámer, ktorý sa skrýva za týmito činmi. Stanovenie ich zámerov pri diskusii o akcii s partnerom vám umožní lepšie pochopiť, či skutočne emocionálne podvádza alebo nie.“

Pre viac podobných článkov nás sledujte aj naďalej.

Source: https://www.sheknows.com/health-and-wellness/articles/1140496/micro-cheating/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »