Čo sa s chlapmi skutočne deje, keď kakajú?

Zdieľať článok

Chlapi, zažívate pocit erekcie, keď kakáte? Možno to znie zvláštne, ale jedno video uverejnené na platforme TikTok hovorí, že je to pravda. Video doteraz nazbieralo neuveriteľných 2,3 milióna pozretí, ktoré neustále pribúdajú. Klip ukazuje, ako používateľ Brandon Ball ukazuje palec hore s titulkom: „Počkaj, kým dievčatá zistia, že chlapi majú erekciu, keď kakajú.“

Odborný verdikt podľa Jesseho N. Millsa, docenta urológie a riaditeľa mužskej kliniky na Kalifornskej univerzite v Los Angeles, hovorí, že sa to určite môže stať. „Muži môžu pocítiť erekciu počas pohybov čriev, pretože tlak potrebný na vytlačenie stolice zvyšuje prietok krvi cez penis.“

Nikto naozaj nevie, aké je to typické – pravdepodobne preto, že to nie je vec, o ktorej ľudia hovoria. Dr. Mills to nazýva „cievnym fenoménom“. Cievny systém, tiež známy ako obehový systém, pozostáva z ciev, ktoré prenášajú krv a tekutinu cez telo, dodávajú kyslík a živiny do telesných tkanív a odstraňujú tkanivový odpad.

Lekár Mike Bohl tiež hovorí: „Anatomicky povedané, neexistuje dôvod, prečo by človek nemohol mať erekciu a pohyb čriev súčasneV skutočnosti dosiahnutie erekcie a pohyb čriev používa rovnakú časť nervového systému – parasympatický nervový systém.“ Parasympatický nervový systém sa niekedy nazýva „odpočinok a trávenie“ alebo „kŕmenie a chov“ a riadi funkcie, ako je sexuálne vzrušenie, trávenie a produkcia slín a sĺz.

Dr. Bohl pripisuje možnosť pocitu erekcie počas kakania niekoľkým rôznym príčinám. „Prvým dôvodom môže byť načasovanie. V skutočnosti existuje široká škála, pokiaľ ide o to, ako často majú ľudia stolicu – od trikrát denne do trikrát týždenne sa to považuje za normálne,“ vysvetľuje. „Takže ak patríte k ľuďom, ktorí chodia viackrát denne, je tu väčšia šanca, že dostanete erekciu v rovnakom čase, ako keď vykonávate potrebu.“ Je to ešte pravdepodobnejšie, ak máte stolicu ako prvú vec po rannom prebudení.

Ďalší dôvod? Túlajúca sa myseľ. „Veľa ľudí považuje vykonávanie stolice za pokojný, izolovaný čas,“ hovorí doktor Bohl. „Ak tam sedíte dlho a necháte svoju myseľ blúdiť – a vaša myseľ začne premýšľať o vzrušujúcich témach – môžete spozorovať, že máte erekciu.“

Nech to znie akokoľvek nechutne, nezohľadňujte skutočnosť, že niektorí ľudia môžu považovať samotný pohyb čriev za vzrušujúci. „Prostatická žľaza je umiestnená veľmi blízko konečníka vnútri tela a masáž alebo iná stimulácia prostaty môže byť pre niektorých mužov príjemná. V závislosti od pohybu čriev, polohy, v ktorej osoba sedí a citlivosti osoby na stimuláciu prostaty, môže mať stolica za následok sexuálne vzrušenie a erekciu.“

Navyše, erekcia počas kakania môže súvisieť so sexuálnym fetišom sústredeným okolo výkalov. „Tento typ fetišu sa nazýva koprofília,“ hovorí doktor Bohl.

Obaja lekári tvrdia, že pocit erekcie počas kakania nie je nebezpečný a nie je ani klinicky významný. Inými slovami, ak sa vám to stane, nemusíte si hneď dohodnúť stretnutie so svojim lekárom. Je to len jedna zo situácií, ktoré nám ukazujú, aké skvelé veci dokáže naše telo – a tiež nám zodpovedá otázku, prečo sú muži na toalete tak dlho.

„Ak to však nepríjemne zasahuje do vášho každodenného života, mali by ste sa porozprávať s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti,“ navrhuje doktor Bohl.

Pre viac podobných článkov o sexuálnom zdraví nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

Source: https://www.health.com/condition/sexual-health/do-guys-get-boners-when-they-poop

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »