Dôkaz, že popularita OnlyFans počas pandémie narástla

Zdieľať článok

OnlyFans – táto stránka je najznámejšia tým, že si účtuje poplatky za obsah, ktorý ponúkajú tvorcovia svojim fanúšikom, pričom ide najmä o explicitné fotky a videá. Vyzerá to jednoducho, ale zarábať na nej je skutočne náročná práca.

Minulý rok o tomto čase Jah Bella tvrdo pracovala. Utiekla z násilného a toxického vzťahu, starala sa o svoju novonarodenú dcéru a ťažko si hľadala prácu na ďalekom severe Queenslandu. Bella teda urobila to, čo aj tisíce iných ľudí na celom svete počas lockdownu – otvorila si účet na webovej stránke OnlyFans.

Stránka, ktorá za posledný rok zaznamenala rozmach popularity, je technicky otvorená pre kohokoľvek – od osobných trénerov po umelcov a kuchárov – no najznámejšia je pre jednu vec: akty.

Bella používa svoj účet na zverejňovanie fotiek, kde pózuje nahá alebo polonahá a občas predplatiteľom predáva obsah sólo sexu. „Pracujem štyri dni v týždni a nezarábala by som ani zďaleka toľko, ako na OnlyFans, keby som mala prácu na čiastočný alebo plný úväzok,“ hovorí.

Chce to tvrdú prácu

Nezvyčajná vec nie je v tom, že sa Belle rozhodla uverejňovať príspevky na OnlyFans, ale v skutočnosti ide o to, že si tým dokázala zarobiť na živobytie

„Rozhovory s ľuďmi z odvetvia, vrátane mojich vlastných skúseností s používaním OnlyFans, mi hovoria, že dosiahnutie aspoň minimálnej výplaty potrebnej na život môže chvíľu trvať“ hovorí. 

Mnohí tvorcovia sa zhodujú na jednom – používatelia, ktorým sa nepodarí vytvoriť širokú základňu fanúšikov, môžu pracovať mnoho mesiacov alebo dokonca rokov bez toho, aby zarobili skutočne veľkú sumu peňazí. Tvorkyňa obsahu Brooklyn Rose tvrdí, že mesiace pracovala takmer zadarmo, kým začala zarábať skutočné peniaze.

Spoločnosť ich odsudzuje

Pre tých, ktorí sú neúspešní na OnlyFans, môže mať verejné zapájanie sa do oblasti sexuálneho priemyslu stále vážne následky. Je známe, že to ovplyvňuje aj vyhliadky na zamestnanie v odvetviach nesúvisiacich so sexuálnou prácou a môže to ovplyvniť aj súdne rozhodnutia v prípadoch starostlivosti o deti a v extrémnych prípadoch existuje diskriminácia aj v oblasti bývania. 

OnlyFans sa líši od tradičných webcam stránok svojou schopnosťou prilákať laických používateľov – tých, ktorí sa nikdy predtým nezaoberali sexuálnou prácou.

Ako sa hovorí, každá tvrdá práca prinesie ovocie. Rovnako to je aj v tomto prípade. Ak sa rozhodnete stať sa súčasťou OnlyFans komunity tvorcov, začiatky možno budú ťažké, ale zaslúžený úspech vás neminie. 

Source: https://www.theguardian.com/technology/2020/dec/23/everyone-and-their-mum-is-on-it-onlyfans-boomed-in-popularity-during-the-pandemic

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »