Môže niekoho vzrušiť konečník či tekutina, ktorá z neho vychádza? Ide o klismafíliu.

Zdieľať článok

Určite viete o mnohých sexuálnych poruchách a fetišoch, ktorými ľudia v dnešnej dobe trpia. Niektoré sú takmer bežné, ako napríklad fetiš na chodidlá, iné naopak hraničia s nechutnosťou. Jedným z týchto druhov fetišov je aj klismafília – čo je to za poruchu, aká je jej história a aj to, ako sa prejavuje, sa dozviete v tomto článku.

Freud v minulosti veril, že fetišizmus bol spôsobený nevedomou úzkosťou a viedol tak k sexuálnej túžbe k rôznym predmetom s cieľom a presvedčením, že ide o niečo, čo môže uspokojiť sexuálne túžby rovnako ako sex. Jedným z týchto sexuálnych trendov je aj klismafília. 

Čo je klismafília?

Klismafília je termín pre označenie ľudí, ktorí zažívajú vzrušenie z tekutín vstupujúcich a vychádzajúcich z konečníka a hrubého čreva. Väčšina ľudí, ktorí trpia týmto fetišom, uprednostňuje prijímanie klystírov, no sú aj takí, ktorí sú ochotnejší ich podávať iným. 

Jeden muž z prípadovej štúdie by bol ochotný prijať klystír, pričom si zároveň predstavoval, že by ho podával aj žene. Oznámil tiež praktiku, pri ktorej navštevoval rôzne drogérie a obchody s cieľom, aby oslovoval predavačky a žiadal ich, aby vysvetlili, ako funguje klystír. Tomuto mužovi stačilo len počuť alebo čítať toto slovo, aby sa dostal do sexuálneho šialenstva.

Koho tento fetiš postihuje a čo znamená byť závislý na klystíre?

Klismafília, ako pri všetkých fetišoch, je oveľa bežnejšia medzi mužmi. Keď tekutina vstúpi do čriev, tlak sa aplikuje na zadnú stenu konečníka, ktorá je hneď vedľa prostaty a semenných vačkov. Okrem výhod intenzívnej análnej stimulácie je zdrojom intenzívneho uspokojenia aj pocit naplnenia a následného pocitu uvoľnenia po dokončení klystíru. Klismafilici môžu mať tiež afinitu k pocitu nafúknutia, pohľadu na nafúknuté brucho alebo predstieraniu zápchy, aby prinútili nič netušiaceho človeka podať klystír. Niektorí ľudia úplne nahrádzajú genitálny styk hrou s klystírom ako hlavným zdrojom sexuálnej aktivity a iní majú jednoducho radi klystír ako predohru sexu.

Vzhľadom na nedostatok otvorenej diskusie a psychologického výskumu o pôvode klismafílie môžeme o dôvodoch, prečo je klystír zdrojom fetišu, len polemizovať. 

Klismafilici sa často hanbia a pokúšajú sa skrývať svoje návyky na klystír, no je to oveľa bežnejšie, ako si ľudia uvedomujú. Hoci klystírový fetiš má ďaleko od hlavného prúdu, má dlhú a zložitú históriu. Klystíry sú obľúbenou liečbou rôznych ochorení v mnohých spoločnostiach po celom svete. K dispozícii je obrovské množstvo erotických fikcií a pornografie zobrazujúcich potešenie z klystírov. Špeciálne trysky na klystír, análne sprchy, nástavce na sprchové hlavice a erotická literatúra sú široko dostupné.

Na záver je však potrebné dodať, že ak sa pre tento „sexuálny experiment“ rozhodnete, najdôležitejšou vecou pre každého záujemcu o klystír je, samozrejme, používanie bezpečného a sterilného vybavenia. 

Pre viac podobných článkov o rôznych fetišoch, ktoré sú súčasťou našej spoločnosti, nás nezabudnite sledovať aj naďalej na našom webe a Instagramovom profile.

Source: https://www.blueboutique.com/2012/07/06/freaky-fetish-month-klismaphilia/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »