Mužský ejakulát ako elixír zdravia, krásy a mladosti

Zdieľať článok

Spoločnosť rozoznáva len dva typy partnerov – buď prehĺtate, alebo nie. Je jedno, ktorý typ partnera ste, mali by ste však poznať hlavné plusy ejakulátu vášho partnera.

Čo je ejakulát?

Ejakulát alebo spermie sú v tekutej krémovej forme, žltkastej alebo sivej až priehľadnej farby. Mužský ejakulát obsahuje dve samostatné zložky: spermie a tekutinu.

Je skutočne bezpečné ejakulát prehltnúť?

Odpoveď je áno. Spermie v podobe ejakulátu totiž obsahujú zložky nachádzajúce sa aj v jedle, ktoré bežne konzumujeme. Existujú však aj zriedkavé prípady ľudí, ktorí zistili, že sú na sperma alergickí.

Tekutina plná proteínov

Z časti mýtus, z časti fakt. Hoci je pravda, že ejakulát obsahuje bielkoviny, museli by ste skonzumovať niekoľko litrov tejto zázračnej tekutiny, aby ste videli výsledky. Bielkoviny v skutočnosti tvoria len približne jednu dvadsatinu celkovej tekutiny.

Ako to chutí?

Neexistuje presná definícia chuti mužského semena. My však poznáme niekoľko potravín, vďaka ktorým chutí ejakulát sladšie a menej kyslo: pomaranč, papája, ananás, škorica či muškátový orech. Na druhej strane však existujú návykové látky a potraviny, ktoré spôsobia, že ejakulát bude chutiť horko a nepríjemne: alkohol, cigarety, káva, brokolica a listová zelenina.

Úľava od stresu

Štúdie poukazujú na to, že zloženie ejakulátu má podobné, v niektorých prípadoch aj rovnaké účinky, ako rôzne antidepresíva. Toto tvrdenie je založené na prítomnosti oxytocínu a progesterónu v sperme, ktoré prispievajú k zlepšeniu nálady. Tiež sa predpokladá, že vitamín C a ďalšie antioxidanty nachádzajúce sa v sperme môžu pomôcť znížiť poškodenie spermií bojom proti oxidačnému stresu v sperme.

Zdravotné benefity ejakulátu

V kontrolovanej štúdii z roku 2003 sa zistilo, že ženy, ktoré boli vystavené spermiám dlhšiu dobu, pred tehotenstvom aj počas neho, mali menšiu pravdepodobnosť vzniku preeklampsie, zriedkavej tehotenskej komplikácie.

Toto je však len jedna štúdia a na podporu týchto zistení je potrebný ďalší výskum.

Pýtate sa, či je lepšie prehĺtať alebo nie? Rozhodnutie je len na vás a vašich osobných preferenciách. Koniec koncov, mali by ste robiť len to, čo skutočne chcete a čo vám vyhovuje.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »