OnlyFans vs. Fansly

Zdieľať článok

Nachádzame sa v dobe plnej neobmedzených možností, ktoré zasahujú nielen do našich súkromných životov, ale aj do prezentovania sa na sociálnych sieťach. Výnimkou nie je ani zdieľanie fotografií, prostredníctvom ktorého je možné zarábať. Tentokrát to však nebude o OnlyFans, ale o konkurenčnej sociálnej sieti Fansly.

Čo je platforma Fansly?

Sociálna sieť Fansly je podobná platforme OnlyFans, a preto funguje aj na rovnakom princípe – fanúšikovia, tvorcovia a predplatné. Aj napriek rovnakým prvkom, ktoré robia tieto dve sociálne siete skoro totožnými, platforma Fansly má aj funkcie, ktorými OnlyFans nedisponuje. Zaujímavým faktom je, že rozloženie webových stránok oboch platforiem je tiež podobné.

Kto je vlastníkom Fansly?

Platforma Fansly je vo vlastníctve spoločnosti Select Media LLC a CY Media LTD. Médiá uvádzajú ako majiteľa oboch korporácií Michaela Etelisa, o ktorom nie sú známe žiadne ďalšie informácie. Rozdielom sú len odlišné roky založenia týchto dvoch spoločností. Rôzne internetové zdroje tiež uvádzajú Etelisa ako majiteľa viacerých ďalších spoločností so sídlami v Texase a Marylande, z ktorých väčšina je spojená s médiami.

Kto sú hlavní používatelia Fansly?

Používatelia na Fansly sú rovnakí ako na iných podobných platformách, napríklad OnlyFans – za poplatky fanúšikovia sledujú svojich obľúbených tvorcov a ich tvorbu.

V súčasnosti je o Fansly záujem o niečo vyšší ako o ostatných konkurentov. Nie je žiadnym tajomstvom, že sa tvorcovia obsahu na Fansly vzájomne podporujú, zdieľajú svoje profily aj na iných sociálnych sieťach a povzbudzujú sa k vzájomnému sledovaniu.

Na Fansly je dnes niekoľko verejne známych osobností, influencerov, hercov, spevákov, ktorí na tejto platforme dosiahli desaťtisíce predplatiteľov.

Aká je cena predplatného a koľko sa dá na Fansly zarobiť?

Rovnako ako OnlyFans, aj na Fansly si tvorcovia stanovujú svoje vlastné ceny za odbery. Jedinečnou vlastnosťou však je, že tvorcovia môžu ponúkať rôzne úrovne predplatného. Čím je výška predplatného vyššia, tým sa zvyšuje aj úroveň explicitnosti obsahu. Väčšina tvorcov umožňuje fanúšikom sledovať ich zadarmo, čím poskytujú aj prístup k selfie a cenzurovanému obsahu. Tvorcovia môžu dokonca použiť emoji na cenzúru konkrétnych častí fotografie pre neplatiacich sledovateľov a potom nechať emoji zmiznúť pre platiacich odberateľov. Vzhľadom na to všetko existuje obrovský rozsah nákladov a zárobkov pre fanúšikov, ale aj tvorcov.

V prieskume sa zistilo, že väčšina tvorcov obsahu siaha po cenovom rozmedzí od päť do pätnásť dolárov. Mnohí dokonca ponúkajú len jednu úroveň predplatného, tú najvyššiu. Fansly berie 20 percent zo všetkých príjmov z predplatného a na ich webovej stránke sa uvádza, že najlepší tvorcovia zarábajú viac ako 10 000 dolárov mesačne. V praxi to znamená, že tvorcovia obsahu majú možnosť zarobiť rovnakú čiastku na Fansly, ale aj na OnlyFans.

Na záver je potrebné dodať, že by sa v blízkej budúcnosti mohla stať z Fansly jedna z ďalších popredných sociálnych sietí, ktoré slúžia aj na zdieľanie obsahu pre dospelých. So svojimi odstupňovanými odbermi a cielenejším geografickým blokovaním už teraz poráža OnlyFans, a to najmä z hľadiska použiteľnosti a ponúk. A čo vy? Ste tím OnlyFans alebo dávate prednosť niečomu novému ako je práve Fansly?

source: https://melmagazine.com/en-us/story/what-is-fansly

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »