Najviac rozšírený novodobý fetiš – fetiš na ruky

Zdieľať článok

Koľko druhov fetišov poznáme? Básnik by povedal, že ich je toľko, koľko je na oblohe hviezd. My sa však riadime len pojmom „nesmierne veľa“ – fetiš na chodidlá, fetiš na silonky, podpazušie. Spoločnosť však ovládol novodobý fetiš – fetiš na ruky.

Či už ide o masírovanie, písanie romantických textov alebo nenútené hranie sa s prstami vo vnútri nohavíc, ruky sú nevyhnutné pre množstvo sexuálnych aktivít

Interakcia s rukami alebo pozeranie sa na prsty, dlane, zápästia alebo celú ruku môže u niektorých ľudí vyvolať stav šialenstva.

Takže ak sa pristihnete, že pozorne sledujete ruky ľudí a cítite, že sa počas toho chvejete, milujete cmúľanie prstov alebo jednoducho chcete vedieť, čo znamená mať fetiš na ruky, ste na správnom mieste. V tomto článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť.

Čo je to fetiš na ruky?

Fetiš na ruky je sexuálny záujem o ruky. Zaujímať sa môžete o celú ruku alebo o špecifické časti na ruke, ako sú prsty, dlane, nechty alebo dokonca chrbát rúk, vysvetľuje erotický pedagóg Taylor Sparks.

Ak má niekto fetiš na ruky, je pravdepodobné, že to má hlbšiu myšlienku, ako len „ruky sú časť tela, ktorá ma nesmierne vzrušuje“. V skutočnosti odborníci tvrdia, že táto túžba je zvyčajne individualizovaná a môže siahať od niečoho mierneho, ako je túžba byť s niekým, kto má krásne, upravené ruky, až po špecifické spôsoby, ako napríklad šúchanie rúk, uctievanie rúk a tak podobne.

Aj keď sa vám možno bude zdať príťažlivé pozrieť sa na niečie ruky alebo zistíte, že ruky sú pre vás príťažlivé a atraktívne, ešte to nič neznamená. O fetiš rúk ide až vtedy, keď zistíte, že potrebujete nejaký druh stimulácie rúk, aby ste dosiahli orgazmus.

Máte fetiš na ruky?

Ľudí priťahujú ruky z rôznych dôvodov. Pre niektorých ľudí je to pohľad, pre niektorých pocit a pre niektorých je to sledovanie vlastných rúk.

Je dôležité poznamenať, že aj keď sa vám môžu zdať ruky sexy, fetiš nie je len príležitostná príťažlivosť rúk. Sexuálna terapeutka Jenni Skyler, PhD, pre Cosmopolitan povedala, že „keď má niekto klinický fetiš, potrebuje predmet, v tomto prípade ruky, aby sa takpovediac zapol a dosiahol orgazmus.“

Pokiaľ doslova nemusíte vidieť alebo interagovať s rukami, aby ste mohli orgazmus dosiahnuť, technicky nemáte fetiš. Je pravdepodobné, že namiesto toho ste fanúšikom uctievania rúk alebo participácie rúk. 

Prečo ľudí priťahujú ruky?

Sparks hovorí, že osoba alebo situácia vo vašej minulosti mohla spustiť fetiš na ruky – a je to pravda, skutočne sa to stáva. Pokiaľ je všetko bezpečné a bez nátlaku, je úplne v poriadku oprieť sa o to, čo je dobré a čo sa vám páči.

Navyše, pokiaľ ide o časti tela, ruky sú v skutočnosti pre ľudí pomerne bežné na sledovanie, pretože sú takmer vždy viditeľné. Na rozdiel od chodidiel, pŕs alebo nôh, sú ruky bežnou a ešte aj odhalenou časťou tela, takže veľa ľudí prirodzene venuje pozornosť dĺžke nechtov, tvaru, starostlivosti o ruky či šperkom.

Okrem toho, že ruky sú celkom bežnou časťou tela, na ktorú sa môžeme voľne pozerať, sú tiež jednou z najcitlivejších častí tela.

Sú pokryté viac ako 3 000 dotykovými receptormi v každom končeku prsta a 17 000 sa ich nachádza pozdĺž každej dlane. Najľahší dotyk, ťah, vibrácia alebo zmena teploty roziskrí tieto nervové zakončenia. Pamätáte si na časy, keď ste sa jednoducho držali s partnerom za ruky a cítili ste v nich jemné vibrácie? To znamená, že vaše receptory fungujú.

Ako začať skúmať svoje ruky?

„Začnite robiť rukami veci, ktoré vás bavia – naolejované ruky po čerstvej manikúre alebo cmúľanie prstov ako súčasť vašej predohry sú tiež správnou voľbou,“ hovorí Sparks. Môžete tiež skúsiť dať svojmu partnerovi masáž a pritom sledovať, ako sa ho vaše ruky dotýkajú. Čokoľvek robíte, venujte veľkú pozornosť práve svojim rukám.

Okrem toho odborníci navrhujú, aby ste venovali nejaký čas výskumu reči tela a precvičovaniu používania rúk ako spôsobu flirtovania. „Pri vzájomnom zvádzaní sú ruky veľmi silné,“ vysvetľujú. „Niekedy môže niečo také jednoduché, ako je pohladenie pokožky partnera, rýchlo vzrušiť aj bez zbytočnej námahy.“

Existujú nejaké bezpečnostné opatrenia, ktoré je potrebné zvážiť pri fetiši na ruky?

Byť zbláznený do rúk je celkom bezpečné a trúfame si povedať, že je to jeden z najbezpečnejších fetišov vôbec. Samozrejme, že by ste mali praktizovať dobrú všeobecnú hygienu, ako je udržiavanie čistých rúk a nechtov v primeranej dĺžke, aby ste sa vyhli škrabancom, pokiaľ to, samozrejme, vy a váš partner nepovažujete za vzrušujúce a nechcete to podstúpiť. Je tiež dobrý nápad často si drhnúť miesta pod nechtami, pretože pod nimi sa nachádza najviac špiny a baktérií.

A aj keď sa tento fetiš nezdá byť taký intenzívny, súhlas je stále absolútnou nevyhnutnosťou„Uistite sa, že ste si stanovili jasné hranice, kde sa dotýkať a kde nie,“ radia experti.

Pre viac podobných článkov o fetišoch a sexuálnych poruchách nás sledujte naďalej.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »