Nové pravidlá na OnlyFans: Čo bude od 1. októbra zakázané?

Zdieľať článok

Ako sme už nedávno informovali, OnlyFans chcel od 1. októbra zmeniť svoju politiku a zakázať na svojom webe sexuálne explicitný obsah. Potom vydal niekoľko vyjadrení o pozastavení týchto zmien, stále však nie je úplne jasné, či zákaz nastane alebo nie a ak nie teraz, či sa to nestane skutočnosťou v budúcnosti. Už prvotné avizovanie zákazu vo veľkej miere ovplyvnilo príjmy spoločnosti, pretože veľký počet tvorcov z platformy odišlo a začali hľadať iné možnosti zárobku na obdobných platformách. V tomto článku vám priblížime, čo bolo a nebolo doteraz na OnlyFans dovolené.

Čo môžu užívatelia robiť a čo je na OnlyFans dovolené?

Na začiatku si môže tvorca obsahu založiť na OnlyFans vlastný účet a pridávať na web svoje fotografie a videá. Prezeranie videí a fotografií je založené na princípe pay-per-view, čo znamená, že tvorcovia si stanovujú výšku predplatného za obsah, ktorý zverejňujú. Zarobiť peniaze však môžu aj vďaka tipom či pridaním prémiových funkcií – napr. súkromné odosielanie správ.

Keď užívatelia vstupujú na stránku tvorcu, musia sa prihlásiť ako odberatelia predplatného alebo zaplatiť jednorazový poplatok za zobrazenie obsahu. Fanúšikovia a autori musia mať minimálne 18 rokov a súčasťou ich obsahu nesmú byť osoby mladšie ako 15 rokov. Všetok uverejňovaný obsah musí byť zároveň v súlade s právnou legislatívou a dodržiavaním základných ľudských práv a slobôd.

Čo na OnlyFans nerobiť?

Zásady používania OnlyFans sú rozsiahle a ich účelom je predovšetkým zabrániť nezákonnému a nemorálnemu konaniu. Používatelia majú zakázané zdieľať svoje účty s inými ľuďmi, zverejňovať nezákonný obsah ako napríklad ohováranie, podvodný obsah alebo obsah podnecujúci násilie a iné nezákonné aktivity.

Zásady používania zahŕňajú tiež zneužívanie detí, hovoria, že osoby mladšie ako 18 rokov nesmú na OnlyFans uverejňovať obsah. Osoby, ktoré sú súčasťou obsahu ale sú mladšie ako 18 rokov, musia podpísať informovaný súhlas.

Zásady používania poukazujú na dlhý zoznam zakázaného obsahu – incest, sebapoškodzovanie, samovraždy, drogy, zbrane, nekrofília, násilie, prostitúcia. Ďalej obsah uverejňovaný ako pomsta, nenávistné prejavy, diskriminačné prejavy, narušovanie súkromia zdieľaním osobných údajov, obťažovanie, šikanovanie…

OnlyFans pravdepodobne od 1. októbra sprísni pravidlá uverejňovania príspevkov obsahujúcich nahotu. Nahota nemôže byť vysielaná z verejného miesta alebo z miesta, kde je nahota na verejnosti nezákonná, z miesta, kde je pravdepodobné, že tvorcov môže niekto sledovať či miesta, kde to môže byť urážlivé pre niekoho iného.

Súčasťou obsahu nesmú byť žiadne produkty ani iná reklama a nemôže byť prostredníctvom nich uverejňovaná pracovná ponuka, rôzne súťaže či predaj. Pravidlá zahŕňajú aj autorské práva – autori musia navzájom rešpektovať svoju kreativitu a nesmú sa deliť o svoju prácu bez autorizácie, majú sa vyhýbať falošnej a klamlivej práci. 

V súčasnosti nám všetkých zostáva čakať, čo sa najpopulárnejšia platforma v roku 2021 reálne rozhodne zaviesť do svojich pravidiel od 1. októbra 2021 a do akej miery to ovplyvní všetkých tvorcov a užívateľov. O tom, čo sa udeje dovtedy vás budeme pravidelne informovať aj naďalej.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »