Platforma OnlyFans zablokovala obsah súvisiaci s verejným sexom

Zdieľať článok

OnlyFans, obľúbená platforma hlavne medzi ,,sexuálnymi pracovníkmi, ktorá funguje na báze predplatného za explicitný obsah, v tichosti zmenila v marci tohto roku svoje zmluvné podmienky. Nové pravidlo podľa podmienok služby OnlyFans zakazuje akékoľvek video, ktoré „bolo nahraté alebo sa vysiela z verejného miesta, kde je pravdepodobné, že verejnosť uvidí tieto ilustrované činnosti“.

Viacerí tvorcovia obsahu OnlyFans, ktorí tvorili obsah tohto druhu alebo takéto veci vysielali LIVE, informovali Insider, že nedostali žiadne varovanie pred zavedením nového pravidla. Jeden z tvorcov, Brian, v rozhovore pre Insider povedal, že nové pravidlá môžu byť pre neho, ale aj pre mnoho ďalších tvorcov likvidačné.

Nie je jasné, kedy platforma pravidlá prijala

Vice oznámil, že sa to pravdepodobne stalo v priebehu marca 2021, pretože v polovici februára nebola v archívoch politiky spoločnosti žiadna zmienka o „verejných miestach“.

Aspen Eden, tvorkyňa, ktorá filmuje a fotografuje obsah v prírode povedala, že zmenu si všimla v momente, keď jej poslali e-mail s podrobnosťami, prečo bola časť jej obsahu stiahnutá. Podľa mailu, ktorý Eden od OnlyFans dostala, je obsah natočený na miestach ako je les povolený iba vtedy, ak ide o súkromné územie. Eden ale tvrdí, že nedostala žiadne pokyny na zákaz robenia outdoorového materiálu.

Brian v polovici februára 2021 tweetoval, že bolo stiahnutých 20 jeho videí obsahujúcich sex na verejnosti. Pre Insider povedal, že aj keď si je teraz vedomý tejto zmeny, stále pridáva videá natočené na verejnosti a hľadá spôsoby, ako sa vyhnúť tomuto pravidlu.

Konkurencia má výhodu

Mnohí navrhli, aby tvorcovia svoj obsah presunuli na platformu Just For Fans, ktorá pre OnlyFans predstavuje jednu z najväčších konkurencií.

Matthew Wille v príbehu pre Input Magazine poznamenal, že hoci je sex na verejnosti obľúbeným „trikom“, v mnohých štátoch USA je stále považovaný za zločin. „Pre spoločnosť môže byť veľmi náročné koordinovať takýto obsah, a tak je oveľa jednoduchšie ho úplne zakázať,“ napísal Wille. „Väčším problémom ako samotný zákaz natáčania explicitnéh obsahu na verejnosti je, že OnlyFans neustále mení pravidlá bez toho, aby tvorcov varoval … alebo sa dokonca obťažoval im to povedať.“

Náš názor na situáciu

Zmeny, ktoré nastali v marci 2021 nám čiastočne odzrkadľujú situáciu ohľadom úplného zakázania explicitného obsahu, ktoré chcelo OnlyFans zaviesť od 1. októbra 2021. Platforma jasne vydala stanovisko s presným dátumom bez žiadneho bližšieho avizovania o možných zmenách svojim tvorcom dopredu, čo samotným užívateľom platformy spôsobilo stres, pretože pre množstvo z nich tvorí ich príjem z OnlyFans väčšinu ich zárobkov na živobytie. Vydávanie definitívnych záverov v krátkom časovom horizonte sa javí ako obrovský problém, keďže sa tvorcovia a užívatelia nedokážu dostatočne včas zariadiť. Avizované zmeny od 1. októbra tak vyvolali u väčšiny tvorcov vlnu nespokojnosti, a tí preto začali prechádzať na iné platformy už niekoľko hodín po tom, čo OnlyFans tieto zmeny oznámilo. Spoločnosť tak prišla o nemalé zisky vo veľmi krátkom čase.

Otázkou preto zostáva, či následná reakcia vedenia platformy o pozastavení zmien a zastavení celkového zákazu publikovania obsahu pre dospelých dokáže udržať platformu v rebríčku na prvom mieste, alebo sa OnlyFans postupne zo sveta pre dospelých úplne vytratí. To ako sa bude celá situácia vyvíjať budeme podrobne sledovať a prinášať vám vždy aktuálne informácie.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »