Päť spôsobov ako udržíte vašu vagínu stále mladú a fit

Zdieľať článok

O tom, ako udržiavať svoje telo stále mladé, sa hovorí skutočne všade okolo nás – v televízii, v časopisoch, ale aj na internete. Nikto však nehovorí o tom, ako udržíte fit vašu vagínu, a to aj s pribúdajúcim vekom. Tak, ako vám začne ochabovať tvár, aj vaše ženské partie časom nevyhnutne starnú. Jeden zásadný rozdiel: Existuje milión produktov, ktoré vám pomôžu udržať tvár pružnú, ale vaša vagína je tak trochu ponechaná sama na seba. Od toho sme tu my, aby sme sa s vami podelili o triky, vďaka ktorým bude vaša vagína stále mladá.

„Gynekológovia nehovoria ženám, že sa tieto veci stanú, a ženy sú potom šokované, že ich vagína sa v priebehu niekoľkých rokov úplne zmenila,“ hovorí Karen Boyle, MD, odborníčka na sexuálne zdravie žien.

Už po dvadsiatom roku života môžete stratiť tuk vo vonkajších pyskoch ohanbia. „Tieto oblasti môžu začať ochabovať – ​​je to strata objemu, rovnako ako v prsiach alebo tvári, keď starnete,“ hovorí Boyle. Potom často nasledujú zmeny vo vašej vagíne, a čím bližšie máte k menopauze, výstelka vašej vagíny sa začne stenčovať, prietok krvi sa zníži a svaly panvového dna ochabnú, hovorí kozmetický gynekológ Marco Pelosi.

ochabnutá vagína môže byť v spálni zabijakom sebavedomia. Nedávna štúdia v Psychology of Women Quarterly zistila, že ženy, ktoré neboli spokojné so vzhľadom svojich genitálií, mali nižšie sexuálne sebavedomie a spokojnosť. „Nielenže ženy vyzerali inak, ale inak sa aj cítili – cítili sa nekomfortne,“ hovorí Boyle.

To môže vysvetľovať, prečo sa vaginálne omladenie stáva čoraz populárnejším – podľa Americkej spoločnosti pre estetickú plastickú chirurgiu počet zákrokov vykonaných v USA od roku 2011 do roku 2012 stúpol o 64 percent.Nemusíte však podstupovať plastickú operáciu, aby vaše ženské partie vyzerali mlado. Namiesto toho skúste tieto jednoduché triky.

Použite Kegel guľôčky

Možno ste už počuli či čítali o výhodách Kegel guľôčok: Pevnejšia vagína! Lepší sex! Ale je tu veľká šanca, že to stále robíte zle. „Ženy ich nedržia dostatočne dlho a používajú nesprávne techniky,“ hovorí Pelosi. Rutina, ktorú navrhuje: Stiahnite svaly panvového dna na päť sekúnd, uvoľnite ich a opakujte 100-krát, trikrát denne. 

Odložte svoju starú kancelársku stoličku do kúta

Ak chcete trochu precvičiť svoje vaginálne svaly, vymeňte stoličku za švajčiarsku nafukovaciu loptu na 15 minút denne. To núti svaly vášho panvového dna stiahnuť sa bez jediného stlačenia, hovorí Pelosi. „Ženy majú pocit, že sa nič nedeje, ale je to veľmi efektívny spôsob, ako udržať panvové dno stiahnuté,“ tvrdí.

Zostaňte sexuálne aktívna

„Ak nedostávate stimuláciu a zvýšený prietok krvi do tejto oblasti, tkanivo a svaly sa môžu zmeniť,“ hovorí Boyle. Prietok krvi je rozhodujúci pre lubrikáciu a následný orgazmus, ktorý prirodzene začínate strácať, keď starnete. Navyše, ak sa vy a váš chlap nebojíte tehotenstva, jeho spermie môžu mať účinok proti starnutiu vďaka hormónom, mastným kyselinám a protizápalovým zlúčeninám, tvrdia španielski vedci.

Dlhé jazdy na bicykli? Zvážte to

„Neustále trenie pri kontakte medzi rozkrokom a sedadlom môže ťahať a naťahovať vaše pysky, najmä ak ich máte prirodzene výraznejšie,“ hovorí Christine Hamori, M.D., riaditeľka kozmetickej chirurgie.

Držte sa jemných a nedráždivých produktov pre intímnu hygienu

Jemné čistenie pyskov naozaj postačí –drsné mydlá môžu pokožku vašich pyskov zanechať suchú a podráždenú. „Labiálne tkanivo je citlivé,“ hovorí Boyle. „Vidíte ženy s veľmi suchou pokožkou tváre, pretože nadmerne používajú produkty, ktoré vysávajú vodu z buniek. To sa môže stať aj tam dole.“

Pre viac podobných článkov o sexuálnom zdraví nás nezabudnite sledovať aj naďalej na našej webovej stránke a instagramovom profile.

Source: https://www.health.com/condition/sexual-health/keep-your-vagina-young

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »