Petra: Ľudia majú radi si veci predstavovať a tvoriť si vlastné príbehy

Zdieľať článok

Petra je Slovenka žijúca v zahraničí. Má vyštudovanú umeleckú školu a umenie ju aj živí, či už je to maľovanie obrazov alebo tvorba na OnlyFans. V rozhovore nám porozprávala o svojom obsahu na sociálnych sieťach a jeho tvorbe, o svojich fanúšikoch na OnlyFans, ale aj o svojich víziách, ktoré v živote má.

  • Ahoj, mohla by si sa nám, prosím, na začiatok predstaviť, povedať nám niečo o sebe?

Ahoj, moje meno je Petra, mám 21 rokov, pochádzam z malého mesta na strednom Slovensku, ale momentálne žijem v zahraničí. Mám vyštudovanú umeleckú školu, odbor fotografia. Aj naďalej sa venujem umeleckej činnosti, a to nielen na OnlyFans platforme. Maľujem obrazy a venujem sa aj digitálnej grafike, zaujímam sa o krypto, konkrétne NFT obrázky. Najradšej by som napísala, že vo voľnom čase športujem, pečiem koláče a čítam knihy, ale žiaľ pozerám Netflix a rozmýšľam ako zarobiť a nerobiť (haha).

  • Na Instagrame máš rôzne maľby, sú tvoje? Robíš to profesionálne? Kedy si s tým začala a čo ťa k tomu viedlo?

Áno, všetky maľby sú moje. Instagram využívam ako takú online galériu a 99 % objednávok alebo predaných obrazov je práve vďaka Instagramu. V tomto má Instagram stále veľký potenciál, aj keď, ako sme si všetci všimli, už vo všetkom inom upadá. Ale späť k otázke, maľujem odmalička. Moje prvé diela nájdete v šuflíku mojej mamy a vo vitrínkach na umeleckých školách, kde som neskôr chodila. Môj prvý predaný obraz bol v roku 2019, krátko po ukončení strednej školy. Bolo to za 50 € a za to som si kúpila prvé profesionálne farby a štetce. Pri druhom obraze som sa odfotila a malo to celkom úspech, pri treťom som sa odfotila v spodnom prádle a mala som objednávok viac než dosť. Takže vďakabohu za Instagram a umelecky založených mužov.

  • Vieme, že máš OF, no čo sa týka fotenia, venovala si sa mu už aj predtým ako si začala s OF? Môžeš nám povedať niečo viac o svojich skúsenostiach?

Foteniu seba samej sa venujem už od čias Pokecu, Facebooku a neskôr Instagramu. Vždy som sa fotila sama alebo som poprosila kamarátky. Nikdy som nevyužila služby profesionálneho fotografa a ani to nemám v pláne, keďže mňa nevie nik odfotiť lepšie ako ja sama. Dosť mi pomohla aj škola, kde som študovala, čo sa týka práce vo photoshope, grafiky aj fotenia ako takého. Aj keď som nebola vzorná študentka a celé štyri roky som namiesto fotenia krajiniek nosila ako domácu úlohu seba v krajinke, tak sa na mňa niečo nalepilo. Ani by mi nenapadlo, že to, čo vyštudujem, ma bude živiť a dokonca aj baviť. Takže moje skúsenosti s fotením sú slabé, dá sa povedať, že žiadne, pretože mne na fotku stačí stojan, „štikátko“, LED svetlo a dobrý mobil. To je všetko.

  • Čo sa OF týka, kedy si s OF začala a ako sa ti tam darí? Prečo si sa rozhodla zaregistrovať na túto platformu?

OnlyFans som si založila 28. marca 2021, a to z dôvodu, že Instagram ako taký mi nikdy nezarábal peniaze, pretože nerobím žiadne spolupráce, či už bártrové alebo zaplatené. Nikdy ma nelákalo ponúkať zľavové kódy a teleshopingovať. Práve naopak, vždy ma bavili fotky, inšpirácie a na toto bol Instagram perfektná aplikácia, keď sa ešte neblokovali účty a nemazali fotky. V tomto je OF určite lepšia platforma, lebo tam nie je žiadna cenzúra a človek si môže slobodne vyjadriť názor alebo pridať odhalenejšiu fotku. Myslím si, že sa mi tam darí dobre, aj keď vždy by sa mohlo aj lepšie (haha). Je to trochu závislosť, neustále refreshovať, či mi tam nepribudol nový fanúšik alebo koľko som v ten mesiac zarobila.

  • Čo sa týka tvojich fanúšikov, akí sú? Aký druh obsahu majú najradšej? Vieš nám povedať o nejakej najbláznivejšej požiadavke, ktorú si na OF dostala?

Moji fanúšikovia sú najlepší. Veď ako inak nazvať ľudí, ktorí vám platia za fotky a podporujú vás. Každý jeden človek, ktorý ma tam podporí, si zaslúži jedno veľké ďakujem a ja si vážim každé jedno zarobené euro. Moje publikum je väčšinou zahraničné (Nemci, Holanďania, Američania, Rakúšania), ale veľkú časť tvoria aj Slováci a Česi. Môj content je väčšinou na tému „teen girl“, takže sa fotím v sukniach, detskom oblečení, ponožkách, okuliaroch, robím si copíky a robím aj „public naughty content“. Takže si myslím, že moji fanúšikovia sú ľudia, ktorí majú radi túto kategóriu a nepíšu mi o nejaké anime alebo BDSM. Keďže celý môj OF je v angličtine, tak je friendly aj pre zahraničie, čo je výhoda a priláka to viac ľudí. Takisto zahraniční fanúšikovia posielajú viac tipov a kupujú drahý content.

Ja osobne som si nikdy nemyslela, že bude o mňa záujem niekde v Amerike, kde je dievčat ako ja na každom kroku 20. Bizarná požiadavka mi neprišla zatiaľ žiadna, to skôr Instagram je miesto, kde sa ma ľudia pýtajú, či im nepredám použité nohavičky alebo ich neocikám. Ale takéto správy chodia aj bežným babám, ktoré Instagram alebo OnlyFans neriešia.

  • Požiadal ťa už nejaký fanúšik o stretnutie? Stretla by si sa s fanúšikom, ak by ste boli už dlhšie v kontakte a veľa by si o ňom vedela?

Samozrejme, že požiadal, snáď aj každý druhý. Najviac ma pobaví, keď mi napíše niekto z Ameriky, že mám zobrať kamošku a prísť na víkend. Načo by si niekto vozil drevo do lesa (haha)? Tieto otázky nemám rada, pretože som nútená danú osobu ignorovať alebo odmietnuť. Po prvé, mám priateľa a po druhé, nestretla by som sa s človekom, ktorého nepoznám na základe nejakého písania pod anonymným menom. Na to mám príliš veľký strach a napozerané dokumenty na Netflixe. Takže sorry guys, ostane to na takej friendship úrovni.

  • S akými očakávaniami si sa registrovala na túto platformu? Líšila sa realita od očakávaní?

Moje očakávania boli také, že mi nepríde ani jeden fanúšik a ja to radšej rýchlo vymažem, nech sa nestrápňujem. Za jeden deň som mala 15 fanúšikov a už v prvé dni som zarobila priemernú slovenskú výplatu bez toho, aby som ukázala alebo robila niečo vulgárne. Takže áno, bola som veľmi prekvapená a realita sa veľmi líšila od očakávaní. Pamätám si, že prvé tri dni som sa tešila a skákala od radosti z každého nového fanúšika. Síce mi to vydržalo až dodnes, ale vtedy to bol taký príjemný egotrip.

  • Aký druh obsahu na OF fotíš? Môžeš nám o tom povedať niečo viac? Čo sa týka nejakých hraníc v súvislosti s videami a fotkami, zmenili sa nejakým spôsobom odkedy si začala tvoriť?

Soft porno, to znamená, že Instagram by mi také fotky okamžite vymazal. No zároveň mi nevidno až do žalúdka. Robím to takým štýlom, ako keď si posielate na začiatku vzťahu provokačné nudes. Síce vidíš všetko, ale zároveň nič, nechávaš stále pracovať fantáziu. A myslím si, že je to aj dôležité, neukázať všetko. Po prvé, rýchlo by som sa okukala. Po druhé, menej by som zarobila. Ľudia majú radi si veci predstavovať a tvoriť si vlastné príbehy v hlavách. Robíme to všetci a ja sa snažím, aby moje fotky boli tematické a predstavovanie išlo jednoduchšie. Preto investujem aj do oblečenia, ktoré mám čisto iba na fotky a pravidelne upratujem, aby aj pozadie na mojich fotkách bolo uhladené a čisté. Mám rada poriadok na fotkách. Myslím si teda, že každý jeden človek, ktorý si zakúpil členstvo, bol spokojný, lebo mi nikdy neprišlo do správy niečo ako „nuda, ľutujem, že som si to zaplatil“. A ak si to možno aj niekto myslel, tak bol natoľko diplomatický, že si to nechal pre seba a členstvo si už viac nezakúpil.

Takže takýchto dobrých fanúšikov ja mám. Na začiatku som si myslela, že topless budem predávať minimálne za 300 $ a viac. Dnes som nastavená trošku inak a ide mi o to, zarobiť čo najviac, za čo najkratšiu dobu. Veď o 100 rokov si na mňa aj tak nikto nespomenie, prečo by som mala celý život doslova len „prežívať“ a uskromňovať sa. Život si chcem užiť a peniaze sú kľúčom k trošku radostnejšiemu životu, aj keď si to mnohí možno nechcú priznať. Moje hranice začínajú tam, kde končí zdravý rozum. To znamená, že zvieratá a deti sú tabu, nejaké ubližovanie sebe samej, konzumovanie telesných tekutín, atď.

  • Obsah si tvoríš sama alebo máš aj nejaké profi fotenia?

Ako už vyššie spomínam, obsah si tvorím sama. 90% mojich fotiek je fotených na samospúšť. Viem, že baby vyhľadávajú aj profesionálnych fotografov, ale mne osobne vadí, ak ma človek fotí na niečo iné, ako je môj mobil alebo moja zrkadlovka. Ale nikdy nehovor nikdy, možno by sa našiel niekto, kto by ma vedel presvedčiť. Paradox je, že iní muži mi ponúkajú peniaze, aby ma mohli odfotiť a naopak, môj priateľ, keď ma má fotiť, tak je to jeho najhorší deň v živote a preklína deň, keď ma stretol. Najviac neznáša fotiť ma na Instagram, pretože tam som extrémne vyberavá a náročná, zato na OF ma fotí celkom rád a moc nenadáva. Najlepšie fotenia sú také spontánne, uvidím pekné miesto a odfotím jednu slušnú na Instagram a potom „dirty version“ na OF. Ideálne sa mi fotí v lete, keď zapadá slnko. Vtedy som aj najviac zarobila, pretože som veľa cestovala a pridávala fotky na Instagram s označeným miestom. To si ma rozklikli miestni a keď videli link v biu, tak sa zo zvedavosti pozreli aj tam.

  • Aké máš vízie na OF a v živote? Čo by si chcela dosiahnuť?

Moje vízie na OF sa budú vyvíjať vekom a samotnou platformou. Ťažko povedať, čo bude o pár rokov, preto dnes makám každý deň, vymýšľam fotky, maľujem, aby som za pár rokov niečo vybudovala. Mojím snom a cieľom je obrovský dom, samozrejme, môj, bez nejakých úverov, pasívny príjem a aspoň raz do roka dovolenka pri mori. Ale to musím predať ešte veľa fotiek a obrazov. Vkladám do toho 100 %, snažím sa postovať každý deň, večer vymýšľam nové fotky, ráno cvičím, aby sa na to dalo aj pozerať, popritom žijem aj svoj život mimo sociálnych sietí. Vďakabohu za môjho priateľa, ktorý mi pomáha, či už je to spojené s OnlyFans alebo Instagramom, kde mi nedávno zmazali účet a on našiel právnika, ktorý mi ho pomohol dostať späť. Takže nič neplánujem, pretože človek mieni a život mení.

source: https://onlyfans.com/petrakaroshova

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »