Podpazušie – pre niekoho obyčajná časť tela, pre niekoho miesto vyvolávajúce „závislosť“ – fetiš

Zdieľať článok

To, že existuje niekoľko druhov fetišov už určite viete. Vedeli ste však, že niekto trpí zvláštnym fetišom, pri ktorom ho vzrušuje práve podpazušie? Áno, aj to je jeden z druhov fetišov. Fetiš na podpazušie, tiež známy ako maschalagnia, je typ sexuálnej „závislosti“ k podpazušiu, to znamená, že osobu, ktorá trpí týmto fetišom, sexuálne priťahuje podpazušie. 

Tí, ktorí majú fetiš na podpazušie, si často užívajú bozkávanie, olizovanie podpazušia, šteklenie, ale aj ovoniavanie podpazušia svojho partnera počas sexuálnej predohry. Niekedy tiež žiadajú partnerov, aby sa nesprchovali, neumývali si podpazušie alebo nenosili dezodorant po dobu niekoľkých hodín alebo dokonca dní.

Čo ľudí priťahuje na podpazuší?

Každého môže na podpazuší priťahovať niečo iné – niekoho priťahuje tvar, niekoho ochlpenie, no vo viacerých prípadoch je to práve zápach, ktorý ľudí na podpazuší priťahuje.

Portál Cosmopolitan.com sa pýtal troch ľudí aké je to žiť s týmto fetišom. Jeden opýtaný mladý muž sa podelil o svoje odpovede, ktoré vás určite prekvapia.

 • Koľko máte rokov?

Mám dvadsaťdeväť rokov.

 • S akým pohlavím zvyknete byť vo vzťahu?

So ženami.

 • Kedy ste prvýkrát zistili, že máte fetiš na podpazušie? Máte fetiš aj na vlastné podpazušie alebo sa skôr zaujímate o podpazušie svojho partnera?

Uvedomil som si to minulý rok. Fetiš sa netýka mňa, ale skôr podpazuší mojich partneriek.

 • Čo sa vám na podpazuší páči?

Vo všeobecnosti nič príťažlivé, čo sa týka vzhľadu samotného podpazušia, pre mňa je to skôr telesný pach mojej partnerky, ktorý ma vie skutočne vzrušiť.

 • Je to, čo sa vám na určitom podpazuší páči viac ako na inom, napríklad ochlpenie?

Nemôžem povedať, že by som mal radšej chlpaté podpazušie, ale strnisko mi nevadí a oholené podpazušie je pekné. Veľmi sa mi páči prirodzený telesný pach z podpazušia mojich partneriek. Nemám rád, keď partnerka používa deodorant. Priam to neznášam.

 • Začleňujete svoje túžby po podpazuší aj do sexuálnych aktivít, ak áno, tak ako?

Niekedy sa pristihnem pri tom, ako nenápadne položím svoju hlavu k jej podpazušiu, aby som mohol cítiť jej pach. Skutočne ma to dokáže veľmi vzrušiť. Nikdy predtým som ani len nepomyslel na to, že podpazušie je také sexi.

 • Preferujete dávanie alebo dostávanie „hry s podpazuším“?

Nie som zástanca ani jednej z možností, keďže mňa vzrušuje najmä pach, to je celé.

 • Ako ste na tom s partnerom? Podporuje vás?

Tento rok, keď som ležal so svojou partnerkou, všimol som si, že cítim jej podpazušie. Keď som ju zacítil, najprv som na ňu nereagoval, ale začal som si uvedomovať, že sa mi naozaj páči. Trochu som tam ležal a potom som otočil hlavu pod jej pažu a zacítil som to. Vlastne to bolo celkom vtipné, pozrela sa na mňa a spýtala sa, či som práve ovoniaval je pach z podpazušia. Musel som sa trochu hanblivo priznať, áno, vlastne som to urobil a celkom sa mi to páči. Obaja sme sa smiali, aké to bolo divné a odvtedy sa to vyvinulo tak, že okolo mňa nenosila deodorant a dokonca mi nechala svoje tričká a košele, aby som ich mohol mať, keď so mnou nie je.

 • Aká bola prvotná reakcia vášho partnera?

Najprv si myslela, že je to zvláštne, ale zasmiala sa, pretože sa jej to zdalo roztomilé. Myslím, že teraz je to pre ňu takmer normálne a dokonca mi dá vedieť, keď začne zapáchať.

 • Čo by ste chceli, aby ľudia vedeli o fetiši na podpazušie?

Všetko závisí od jednotlivca a dynamiky vzťahu. Doteraz som nikdy necítil pach podpazušia iného dievčaťa, až teraz ma to začalo vzrušovať. Práve ona je tým, čo ma dokáže vnútorne vzrušiť.

 • Existujú nejaké mylné predstavy o tomto fetiši, ktoré by ste chceli vyvrátiť?

Myslím, že sa nie je za čo hanbiť. Úprimne hovorím a navrhujem ľuďom, aby videli a skúsili, aké to je a či sa im to páči.

Aké sú vaše skúsenosti s týmto druhom fetišom? Poznáte niekoho, kto ním trpí alebo ste to práve vy, kto má slabosť pre podpazušia? Napíšte nám a podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »