Podvodník z Tindra – skutočný príbeh, ktorý šokoval celý svet

Zdieľať článok

Tinder je známa sociálna sieť, na ktorej sa môžete zoznamovať s inými ľuďmi a nadväzovať s nimi virtuálne, ale aj osobné priateľstvá a vzťahy. Celý tento spočiatku nevinný príbeh sa začal na Tindri. Kto sú jeho hlavní hrdinovia, aká bola zápletka a prečo tento príbeh utkvel v pamätiach ľudí po celom svete?

Dokument Netflix rozpráva príbeh notoricky známeho podvodníka, ktorý údajne používal zoznamovaciu aplikáciu Tinder, aby žil život v luxuse a zároveň podvádzal ženy v celej Európe.

Kto je teda záhadný Tinder podvodník?

Takzvaný Tinder podvodník je Shimon Hayut z Izraela. Hayut používal zoznamovacie aplikácie na zoznámenie sa s viacerými ženami, potom na ich mená zriadil úverové linky a pôžičky, aby to vyzeralo, že si tieto úvery a pôžičky vzali ony samy.

Ak už bol odsúdený za podvod, ako sa mu podarilo znova vyviaznuť?

Ako démonický Leonardo DiCaprio vo filme Chyť ma, ak to dokážeš, Hayut vyzeral šťastne, keď preskakoval z jednej identity do druhej, aby udržal svoju schému v chode. Vo Fínsku bol odsúdený za podvod pod svojím rodným menom, ale svoj Tinder podvod vykonával pod menom Simon Leviev, pričom tvrdil, že je synom bohatého diamantového magnáta Leva Levieva. 

Aký druh podvodu robil?

Hayut očividne postupoval podľa tohto vzoru: zoznámil sa so ženou na Tindri, následne ju vzal na nákladné a pôsobivé prvé rande a pomaly si s ňou budoval svoj vzťah, zatiaľ čo lietal okolo sveta a tajne sa stretával s inými ženami. Jeho žalobcovia tvrdia, že v určitom bode sa im Hayut zdôveril, že sa obával, že istá skupina jeho údajných nepriateľov je hneď za rohom. Nakoniec poslal fotografiu svojho krvácajúceho bodyguarda, údajne zraneného týmito nepriateľmi, aby vyvolal ďalšie obavy. Keď boli tieto základy podvodu položené, naliehavo poslal každej svojej „priateľke“ správu, že jeho kreditnú kartu nemožno použiť z bezpečnostných dôvodov, a požiadal každú z nich, aby mu zriadila nový účet s novou kartou pod jej menom.

Aký je pohľad odborníkov na vzniknutý dokument Podvodník z Tindra?

Viacerí účastníci filmu Podvodník z Tindra opisujú mimoriadne udalosti sprostredkované v dokumente – jedna žena hovorí o tom, že sa do nej zamiloval muž, s ktorým sa zoznámila na zoznamovacej platforme. Ich prvé rande začalo v päťhviezdičkovom hoteli a rozšírilo sa na spontánny výlet súkromným lietadlom. Ďalšia žena, a existuje ich ešte omnoho viac, hovorí, že sa cíti ako v horore.

Ide o strhujúci celovečerný film, ktorý všetko presne popisuje a ponúka veľa súcitu s obeťami.

Podvodník z Tindra sa detailne venuje každej vrstve príbehu. Je o hľadaní lásky online, internetových nevýhodách a podvodníkoch, ktorí hovoria to, čo považujú za správne, len aby vás dostali na ich stranu. Nakoniec sa z toho stane príbeh o odolnosti, dokonca pomste, keď ďalšia zo Simonových obetí začína riešiť, ako môže získať späť aspoň časť svojich peňazí a hrdosti. Poukazuje na problémy s policajnou online činnosťou, ktorá sa odohráva v mnohých krajinách, a na zločiny, ktoré sa považujú za drobné aj napriek ich ničivým účinkom na obete.

Pre viac podobných článkov nás nezabudnite sledovať aj naďalej. 

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »