Pohyby, ktoré donútia každú ženu zažiť orgazmus

Zdieľať článok

Zažiť orgazmus je to, čo chce každá žena. Tajomstvo však nie je len v dĺžke priateľovho penisu alebo v hračkách, ktoré používate. Dôležitú úlohu zohráva aj poloha, v ktorej sa nachádzate a najmä pohyby, ktoré je nutné vykonávať. Aké to sú?

Prieskum hovorí…

Výsledky jednej štúdie potvrdzujú skutočnosť, že väčšina žien nielenže potrebuje určitú úroveň dotykov, aby dosiahli vrchol počas pohlavného styku, ale aj typ tempa – rytmus, pohyb a tlak sa značne líšia.

Štúdia publikovaná v časopise Journal of Sex and Marital Therapy skúmala viac ako 1000 žien vo veku od 18 do 94 rokov. Účastníčok sa okrem iných otázok pýtali, koľko dotykov potrebujú na dosiahnutie orgazmu a aké presné ťahy im priniesli najväčšie potešenie.

Priama stimulácia klitorisu

Jedno hlavné zistenie ukázalo, že 37 % žien na dosiahnutie orgazmu potrebuje stimuláciu klitorisu. Ďalších 36 % uviedlo, že dotknúť sa tejto časti tela nie je potrebné na dosiahnutie veľkého O – ale vďaka jemnému dotyku je zážitok zo sexu a orgazmu oveľa lepší a intenzívnejší.

Pokiaľ ide o špecifiká, dve tretiny žien v štúdii uviedli, že uprednostňujú pohyby nahor a nadol priamo na klitorise, zatiaľ čo 52 % si užívalo priame kruhové pohyby a tretina mala rada priame ťahy zo strany na stranu. Väčšina žien uviedla, že uprednostňuje mierny až stredný tlak na vulvu, pričom 11 % uprednostňuje silný tlak a len nízke percento žien má rado jemný tlak.

Nepriama stimulácia

Spomedzi dvoch tretín žien, ktoré uviedli, že uprednostňujú nepriamu stimuláciu klitorisu, 69 % uviedlo, že si užívajú dotyky cez nohavičky, uvádza štúdia. Približne 29 % uviedlo, že sa im páči, keď majú oba pysky pritlačené k sebe, ako sendvič.

Mnoho ciest k orgazmu

„Dúfam, že táto štúdia spochybňuje myšlienku, že určité veci fungujú pre každého alebo že každý by mal mať sex jedným určitým spôsobom,“ hovorí Debby Herbenick, riaditeľka Centra pre podporu sexuálneho zdravia na Indiana University.

Hoci neexistuje žiadny vzorec pre dokonalý orgazmus, štúdia ukazuje, že niektoré typy dotykov sú populárnejšie a lepšie ako iné. A hoci výskumníci nevynášajú žiadne závery, Herbenick má jeden návrh pre ženy, ktoré dúfajú, že zažijú príjemnejšie orgazmy: udržiavajte otvorený dialóg so svojím partnerom o type dotyku, ktorý sa vám páči.

Pre viac podobných článkov o sexuálnom zdraví nás nezabudnite sledovať aj naďalej na našom webe a instagramovom profile.

Source: https://www.health.com/condition/sexual-health/what-makes-women-orgasm-study

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »