Všetko, čo potrebuje vedieť každá žena o vibrátoroch

Zdieľať článok

„Ak partner nestačí, siahnem po vibrátore,“ slová, ktorými sa aj ja riadim vo svojom bežnom živote. Ak ste na tom rovnako ako ja a túžite vymeniť partnera za vibrujúcu hračku, v tomto článku sa dozviete všetko, čo by ste mali vedieť o vibrátoroch.

Viac ako polovica všetkých žien na svete používa vibrátor, ale podobne ako okolo samotného ženského orgazmu, aj okolo týchto bzučivých sexuálnych pomôcok je veľa tajomstiev.

Na všetky naliehavé otázky, ktoré vás z oblasti vibrátorov trápia, odpovedali odborníci. My sme následne zostavili tento zoznam najdôležitejších a fascinujúcich faktov o vibrátoroch, ktoré každá žena potrebuje vedieť.

Prvý vibrátor bol vynájdený na liečbu depresie a úzkosti

Za vynález získal uznanie lekár George Taylor. Jeho pôvodné zariadenie z roku 1869 bolo navrhnuté tak, aby zmierňovalo symptómy depresie a úzkosti u žien, ktoré sa vtedy súhrnne nazývali „hystéria“.

Hystéria sa liečila masážou vulvy alebo klitorisu a neskôr vibráciami, ktoré ženám priniesli úľavy v podobe orgazmov,“ hovoria odborníci. Na prelome storočia boli vibrátory sprístupnené spotrebiteľom.

Moderný vibrátor OG bol pôvodne masážny prístroj na chrbát

V roku 1968 sa na pulty obchodov dostala Hitachi Magic Wand, predávaná ako „osobný masér“. V tom istom roku použila umelkyňa Betty Dobson z New Yorku tento sexuálny magický prútik na sexuálne explicitnej výstave. V roku 1975 priniesla toto zariadenie na workshopy, kde učila ženy masturbovať. Ľudia z Hitachi z toho neboli nadšení, takže sa teraz predáva bez akejkoľvek značky spoločnosti.

Na rozdiel od penisov ponúkajú vibrátory spoľahlivé a zaručené orgazmy

Viac ako polovica ženskej populácie používa vibrátor – ale prečo? „Sú spoľahlivé a nikdy neomrzia, pokiaľ máte nabíjací kábel alebo nové batérie,“ hovorí sexuologička Megan Stubbs. Ďalšia vec je, že iba 18 % žien má orgazmus zo samotného vaginálneho prieniku, ako ukazuje výskum. Vibrátor ponúka stimuláciu klitorisu, ktorá je pre väčšinu žien potrebná na vyvrcholenie.

„Vibrátory fungujú ako elektrické nástroje pre intenzívne orgazmy,“ hovorí Jenni Skyler, PhD, certifikovaná sexuálna terapeutka, sexuologička a licencovaná manželská a rodinná terapeutka. „Najmä u zaneprázdnených, unavených, vystresovaných žien alebo žien s nižším libidom vibrátor naštartuje vzrušenie rýchlejšie ako väčšina iných prostriedkov.“

Vydaté ženy používajú vibrátor dvakrát častejšie

Nie sú to len slobodné dámy, ktoré si doprajú sólo sex s umelým vibrujúcim penisom. Prieskum spoločnosti Adam & Evezistil, že 50 % vydatých žien používa vibrátory. Podľa štúdie publikovanej v časopise Journal of Sexual Medicine to robí len 29 % slobodných žien.

Vibrátory nie sú len na masturbáciu

Podľa tej istej štúdie Journal of Sexual Medicine 80 % žien a 91 % mužov, ktorí v určitom okamihu použili vibrátor, si ho užívali s partnerom. „Vibrátory sú zábavným doplnkom erotickej hry,“ hovorí jeden z odborníkov. „Môžu spraviť z nudnej predohry niečo kreatívne alebo môžu pomôcť ženám vyvrcholiť, keď partner nie je nablízku.“

Áno, váš vibrátor môže spôsobiť, že vaša vagína bude znecitlivená

Necitlivosť vyvolaná vibráciami je však dosť zriedkavá – a nie je trvalá. Podľa údajov Journal of Sexual Medicine len 11 % žien uviedlo, že pociťujú „príležitostnú necitlivosť“ pri používaní vibrátora, ale iba 3 % to pociťujú často.

Ak to zažijete, skúste upraviť nastavenia alebo zmeniť uhol či polohu vášho vibrátora a uvidíte, či sa tým zbavíte bodavej bolesti v oblasti vagíny. Alebo si len oddýchnite a nechajte svoje telo zresetovať.

Zaujal vás tento článok? Nezabudnite nás sledovať aj naďalej, aby vám žiaden ďalší článok o sexuálnom zdraví neunikol.

Source: https://www.health.com/condition/sexual-health/vibrator-facts

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »