Potraviny, ktoré ovplyvňujú kvalitu sexu

Zdieľať článok

Počuli ste už o tom, že potraviny, ktoré konzumujete, môžu, či už pozitívne alebo negatívne, ovplyvniť váš zdravotný stav, náladu, ale aj chuť na sex a následnú sexuálnu aktivitu? Plnohodnotná a výživná strava môže prospieť vášmu organizmu aj v smere zlepšenia zdravia krvi a srdca. V tomto článku sa s vami podelíme o 7 potravín, ktoré fungujú ako sexuálny štartér a zlepšujú aj výdrž.

Ustrice

Táto zázračná potravina je často označovaná aj ako drobné afrodiziakum. Hlavným dôvodom je, že ustrice majú vysoký obsah zinku. Tento prvok zvyšuje prietok krvi, čo môže pomôcť prekrveniu pohlavných orgánov. Zinok môže byť obzvlášť dôležitý pri mužskej plodnosti, pretože pomáha regulovať hladinu testosterónu. Ustrice obsahujú viac zinku ako ktorýkoľvek iný zdroj potravy. Ak nie ste fanúšikom ustríc, skúste namiesto toho homára alebo kraba – oba druhy mäkkýšov sú nabité zinkom.

Mäso

Konzumácia mäsa alebo iných potravín, ktoré obsahujú špecifické aminokyseliny, môže pomôcť zlepšiť váš sexuálny život. Rôzne potraviny s vysokým obsahom bielkovín – vrátane hovädzieho, kuracieho a bravčového mäsa – obsahujú zlúčeniny, ktoré pomáhajú zlepšovať prietok krvi. Ak dodržiavate vegetariánsku stravu, tieto živiny môžete získať z celých zŕn a mliečnych výrobkov vrátane mlieka a syra.

Losos

Losos je dobre známy tým, že má pre srdce zdravé omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú predchádzať hromadeniu povlaku vo vašich tepnách. Ryby s ružovým mäsom, ako aj sardinky či tuniak môžu zohrávať úlohu pri udržiavaní zdravia vášho tela a vášho sexuálneho života. Ryby sú tiež skvelým zdrojom bielkovín, vitamínu B12, vitamínu D a železa. Obsahuje aj zinok. Aby ste svoj organizmus udržali fit, odporúča sa jesť dve porcie rýb počas týždňa.

Orechy a semienka

Ste milovníkom všetkého sladkého? Skúste vymeniť tradičné sladkosti za hrsť orechov či semienok. Kešu oriešky a mandle sú preplnené zinkom, zatiaľ čo množstvo zdravých pochutín obsahuje L-arginín na rozprúdenie krvi, či omega-3 mastné kyseliny. Ak chcete povýšiť váš sexuálny život na inú úroveň, vyskúšajte nasledovné: vlašské orechy, tekvicové semiačka, slnečnicové semienka, pekanové orechy, lieskové oriešky a arašidy.

Jablká

Jablká sú bohaté na zlúčeninu nazývanú kvercetín. Tento antioxidant, druh flavonoidov, môže ponúknuť množstvo zdravotných výhod. Pokiaľ ide o sex, kvercetín má prvenstvo najmä v podpore obehu a zvládaní príznakov prostatitídy. Vysoký krvný tlak môže viesť k sexuálnej dysfunkcii, pretože poškodenie krvných ciev zhoršuje prietok krvi do pohlavných orgánov. U žien môže vysoký krvný tlak viesť k nižšiemu libidu a menšiemu záujmu o sex, najmä ak spôsobuje únavu. Nižší prietok krvi do vagíny môže ovplyvniť ako ženské telo reaguje na sexuálnu aktivitu. Celkovo je to strava bohatá na flavonoidy, na zlepšenie vášho celkového zdravia a udržanie zdravého sexuálneho života.

Repa

Táto zelenina je bohatá na antioxidanty a vitamíny, vďaka čomu je zdravým doplnkom každej stravy. Má tiež vysoký obsah dusičnanov, čo znamená, že môže pomôcť zlepšiť váš sexuálny život. Diétne dusičnany rozširujú krvné cievy, proces známy ako vazodilatácia, ktorý zlepšuje prietok krvi. To má priaznivé účinky na svalovú kontrakciu. Z tohto dôvodu niektorí športovci používajú dusičnany na zvýšenie výkonu. Výskum tiež naznačuje, že dusičnany z cviklovej šťavy môžu pomôcť pri regulácii krvného tlaku. Vedci tvrdia, že to môže byť prospešné pre ľudí so zdravým krvným tlakom a pre ľudí s hypertenziou. Rovnaké mechanizmy by teoreticky mohli tiež pomôcť zlepšiť prietok krvi a výdrž počas sexu a zároveň zlepšiť celkové zdravie srdca.

Červené víno

Rovnako ako jablká, aj červené víno obsahuje kvercetín, antioxidant, ktorý zvyšuje prietok krvi. Štúdia z roku 2009 zahŕňajúca 798 žien zistila, že pravidelný mierny príjem červeného vína bol spojený s vyššou sexuálnou túžbou a celkovou sexuálnou funkciou. V prípade, že konzumujete dva a viac pohárov vína denne má úplne opačný účinok – nadmerné pitie vína alebo akéhokoľvek alkoholu môže mať opačný účinok, čo vedie k sexuálnej dysfunkcii.

Páčil sa vám tento článok? Pre viac článkov z oblasti sexu a erotiky nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

source: https://www.healthline.com/health/7-foods-enhance-your-sex-life

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »