Potraviny, ktoré vo vás prebudia náladu mať skvelý sex

Zdieľať článok

Afrodiziaká majú v našich kuchyniach a spálňach dlhú históriu. Od surových ustríc s polovičnou škrupinou až po slané perly kaviáru sa predpokladá, že niektoré jedlá inšpirujú vznik romantiky svojou vôňou, chuťou a dokonca aj vzhľadom. Niektoré z najznámejších osobností histórie ako Kleopatra či Casanova verili tomu, že sila jedla dokáže maximálne stimulovať sexuálnu túžbu. Tu je desať potravín, ktoré by ste mali vyskúšať, ak v sebe chcete prebudiť skrytú sexuálnu túžbu.

Špargľa

Anglický bylinkár Nicholas Culpepper žijúci v 17. storočí napísal, že špargľa „podnecuje žiadostivosť u mužov a žien“. A vo Francúzsku v 19. storočí sa ženíchom počas predmanželskej hostiny očividne podávali najmenej tri chody jedál, ktoré obsahovali túto zázračnú surovinu. Špargľa je dobrým zdrojom draslíka, vlákniny, vitamínu B6, vitamínov A a C. Obsahuje tiež kyselinu listovú, o ktorej sa predpokladá, že zvyšuje produkciu histamínu potrebnú na dosiahnutie orgazmu u mužov aj žien.

Mandle

Mandle boli po celé veky považované za symbol plodnosti. Predpokladá sa, že vôňa mandlí vzbudzuje u žien vášeň. Mandle tiež poskytujú prospešný vitamín E, horčík a vlákninu.

Rukola

Rukola sa používa ako afrodiziakum od prvého storočia nášho letopočtu a zvyčajne sa pridávala do strúhaných cibúľ orchideí a paštrnáku a tiež sa kombinovala s píniovými orieškami a pistáciami. Dnes sa často používa v šalátoch a cestovinách. Rukola je tiež výborným zdrojom vitamínov A a C, kyseliny listovej, vápnika, mangánu a horčíka. Stopové minerály a antioxidanty nachádzajúce sa v rukole tiež pomáhajú blokovať absorpciu environmentálnych kontaminantov, o ktorých sa predpokladá, že negatívne ovplyvňujú libido.

Avokádo

Zatiaľ čo ich tvar je ženský a zmyselný, avokádo je už dlho spájané s mužskou sexualitou. V skutočnosti Aztékovia nazývali avokádový strom „Ahuacuatl“, čo v preklade znamená „strom semenníkov“, a to preto, že si starí ľudia mysleli, že ovocie visiace v pároch na strome pripomína semenníky. Lahodné, krémové ovocie je obzvlášť dobré pre tehotné ženy, pretože obsahuje vysoký obsah kyseliny listovej, ako aj vitamínu B6 a draslíka. Tiež sa predpokladá, že avokádo posilňuje imunitu.

Banány

Falický tvar banánov je čiastočne zodpovedný za jeho popularitu ako afrodiziakálneho jedla, ale toto výživné ovocie je nabité aj draslíkom, horčíkom a vitamínmi B. Obsahuje tiež chelatačné minerály a enzým bromelaín, o ktorom sa hovorí, že zvyšuje mužské libido. Hinduisti považujú banány za symbol plodnosti.

Bazalka

Predpokladá sa, že táto voňavá bylina stimuluje sexuálnu túžbu a zvyšuje plodnosť. Bazalka tiež lieči bolesti hlavy, zahrieva telo a podporuje krvný obeh. Starí Gréci ju považovali za svoju „kráľovskú bylinku“ a v niektorých častiach Talianska ju považujú za prejav lásky.

Čokoláda

Aztékovia považovali čokoládu za „výživu bohov“. Nielenže je zmyselná a lahodná, ale obsahuje aj teobromín, stimulujúci alkaloid podobný kofeínu. Jedenie čokolády pomáha mozgu produkovať serotonín, ktorý rozžiari oblasť potešenia v mozgu. A ak si doprajete tmavú odrodu, budete ťažiť z výhod antioxidantov bojujúcich proti rakovine.

Vajcia

Staroveký symbol plodnosti, vajcia, sú nabité vitamínmi B6 a B5, čo pomáha vyrovnávať hladiny hormónov a bojovať proti stresu. Zjavne sa predpokladalo, že konzumácia surových vajec tesne pred sexom zvyšuje libido. Afrodiziakálne vlastnosti sa spájajú nielen s kuracími vajcami, ale aj s takými pochúťkami, ako sú rybie ikry alebo kaviár a prepeličie vajcia.

Figy

V mnohých kultúrach sú tieto sladké fialové plody spojené s plodnosťou a hovorí sa, že boli Kleopatriným obľúbeným jedlom. Sexy vzhľadom aj textúrou sú figy už dlho synonymom v erotickej poézii a literatúre pre ženské pohlavné orgány.

Ustrice

Možno klasické afrodiziakum, alebo si to myslel aj Casanova: Každý deň na raňajky zjedol 50 surových ustríc. Ustrice majú vysoký obsah zinku, ktorý zvyšuje produkciu spermií a testosterónu, čím zvyšuje libido. Obsahujú tiež zdravé omega-3 mastné kyseliny.

Source: https://www.everythingzoomer.com/sex-relating/2020/02/07/foods-to-put-you-in-the-mood/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »