Prekvapivé výhody, ktoré zažijete, ak je váš partner obrezaný

Zdieľať článok

Pre mnohých stále kontroverznosť, pre iných súčasť dennodenného života – obriezka. Ak ste niekedy počuli o obriezke, určite sa vám zovrel žalúdok, keďže proces obriezky nie je vôbec očiam lahodiaci, práve naopak. Obriezka sa často spája s kultúrou a vierovyznaním a je typická najmä pre židov. V súčasnosti si ju však nechávajú urobiť mnohí muži najmä pre jej zdravotné či sexuálne benefity.

Nevýhody, ktoré so sebou obriezka prináša, sú hlásené a často sa o nich hovorí, no vedci z Chicagskej univerzity sa domnievajú, že obrezanie má pre sex veľké výhody. Ich nová štúdia, publikovaná v časopise Journal of Sexual Medicine, zahŕňala iba mužov, ktorí podstúpili túto procedúru dobrovoľne a podelili sa s čitateľmi o to, aké výhody zahŕňa obriezka.

1. Viac a viac potešenia stále dookola. Až 95 % heterosexuálnych mužov tvrdilo, že ich partnerky či milenky sú veľmi spokojné s ich obrezaným penisom. Iný výskum však zistil to isté, pričom veľa žien povedalo, že po zákroku, ktorý podstúpil ich partner, milujú svoj sexuálny život oveľa viac.

2. Menej sexuálnych incidentov a zranení. Muži aj ženy uviedli, že ich sexuálne potešenie sa zvýšilo, pretože sa nebáli, že by sa počas sexu zranili alebo mali nehodu, ktoré sú pri sexe bežné a môžu sa stať komukoľvek – najznámejšie zranenie je natrhnutá predkožka.

3. Sex trvá dlhšie. Obrezaní muži môžu vydržať dlhšie bez ejakulácie, pretože po odstránení predkožky sú najmä v končeku penisu menej citliví, čo im umožňuje užiť si sexuálne potešenie čo najdlhšie a neejakulovať do dvoch minút.

4. Nižšie riziko prenosu sexuálnych ochorení. Rôzne štúdie ukázali, že obriezka znižuje riziko, že sa muž nakazí HIV, syfilis, HPV, genitálnym herpesom a kvapavkou.

Či už má obriezka viac kladov ako záporov, alebo naopak, musíte zhodnotiť sami. Ak ste však muž a ešte k tomu s obriezkou, môžete sa týmito benefitmi právom chváliť.

Pre viac podobných článkov o sexuálnom zdraví nás sledujte aj naďalej.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »