Večer plný erotiky: Body shots

Zdieľať článok

Konečne je to tu! Pokračovanie rubriky Večer plný erotiky, v ktorom vám tentokrát predstavíme film, ktorý síce nie je z najnovšej filmovej produkcie, ale svojimi legendárnymi scénami ostáva v podvedomí ľudí už niekoľko rokov – predstavujeme vám film Body shots.

Body Shots je americká dráma z roku 1999, ktorú napísal David McKenna a režíroval Michael Cristofer. Hlavné úlohy si zahrali Sean Patrick, Flanery, Jerry O’Connell, Amanda Peet, Tara Reid a Ron Livingston. Film rozpráva príbeh ôsmych slobodných ľudí a jedinej noci, ktorá zmení ich životy na nepoznanie.

Osemčlenná skupina dvadsaťročných ľudí plánuje ísť spoločne do klubu na večernú zábavu. Nasledujúce ráno Sara obviňuje kamaráta a zároveň člena skupiny Mikea zo znásilnenia. Príbeh z predchádzajúceho večera je potom vyrozprávaný z dvoch rôznych uhlov pohľadu, z ktorých jeden je, ako si to pamätá Sara, a druhý, ako si to pamätá Mike.

Film aj napriek úspechu medzi nezainteresovanými divákmi zožal vlnu kritiky odborníkov. 

Podľa známeho kritika a recenzenta filmovej tvorby, Rogera Eberta, je film Body shots maximálne neuspokojivý a necelistvý. Film sa síce chcel zamerať na hlavnú tému, ktorou malo byť znásilnenie, ale v skutočnosti rozoberal celkom inú tému – alkohol, pre ktorý mali hlavné postavy neúplné spomienky na to, čo sa medzi nimi stalo.

Film je o hodnotách a praktikách zoznamovania sa medzi bohatými mladými ľuďmi v Los Angeles. Niektoré scény sú hrané priamo na kameru, ako keby postavy boli v dokumente. Dievčatá, ale aj chlapi väčšinou vyhľadávajú sex a normálny „zmysluplný vzťah“ by bol nečakaným bonusom. Ľahký dialóg nedokáže zamaskovať plytkosť a obyčajnosť. 

Profesionálny futbalový hráč Michael skončí s roztomilou blondínkou Sarou. Obaja sú opití, veľmi opití. Bavia sa na pláži, idú dovnútra Sarinho bytu a majú sex, nečakane. Pre alkohol, ktorý im poslednú noc pomotal hlavu, si nepamätajú, čo sa v skutočnosti stalo.

Obe postavy podrobne skúmajú, čo sa v tú noc stalo, a snažia sa rozlúštiť hádanku tým, že odpovede na svoje otázky hľadajú u svojich priateľov.

Keď sa film blíži k nejednoznačnému záveru, divákom napadá jediná adekvátna myšlienka filmu, a to tá, že ženy vidia veci úplne inak ako muži. Sara aj Michael presvedčivo argumentujú svoje verzie udalostí poslednej noci, zatiaľ čo film, ktorý sa neprikláňa na žiadnu stranu, starostlivo prezentuje obe verzie sexuálneho stretnutia. Niektoré scény dokonca pripomínajú jemné porno s možnosťou výberu uhla pohľadu.

Ako by ste film ohodnotili vy? Ste na strane kritikov alebo laickej spoločnosti?

Pre viac podobných článkov nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

Source: https://www.rogerebert.com/reviews/body-shots-1999

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »