Večer plný erotiky: Bolero

Zdieľať článok

Novodobé filmy sú skvelé, naozaj – obsahujú množstvo zaujímavých efektov a modernú hudbu. Občas však nie je na škodu siahnuť po staršom filme a naplno si tak užiť klasiku. V dnešnom diele Večer plný erotiky sme si pre vás pripravili film z roku 1984, Bolero.

Bolero je film, v ktorom hrá herečka Bo Derek ženu, ktorá verí, že liek na mužskú impotenciu spočíva v tom, že sa z neho musí stať toreador, inak povedané zápasník. Bolero je tiež názov skladby, ktorú môžeme v tomto filme počuť počas jednej z pikantných scén. Existujú však aj iné významy slova bolero, ako napríklad, že je to španielsky tanec, ktorý sa vyznačuje ostrým otáčaním tela a dupotaním nôh, tiež je to sako dlhé do pása, ktoré sa zvyčajne nosí otvorené a ktoré bolo súčasťou odevu jednej z postáv vo filme. 

Diváci sú však stále trochu zmätení zo vzťahu medzi Derek a toreadorom, ktorý je jej milencom. Ak ste film nevideli, dovoľte nám to vysvetliť. Derek vyštudovala luxusnú ženskú internátnu školu a po tom, čo prehodila pár slov so svojimi profesormi, odchádza do ďaleka nájsť vysokého, tmavého a pekného milenca. Nájde však len arabského šejka, ktorému padla do oka, ale on… On ju ničím nezujal.

Derek sa nakoniec poberá do Španielska, kde stretne všestranného chlapíka, ktorý pasie dobytok na vrchole hory, vlastní vinárstvo a je toreador. Derek a tento chlap sa milujú pri východe slnka. Bohužiaľ, slnko v rozhodujúcich momentoch vychádza priamo do fotoaparátu a divák je tak ukrátený o to, aby videl všetky tie pikantnosti. Potom sa jej milenec vyberie do ringu, aby bojoval s býkom. Je statočný. Zatiaľ čo lekári bojujú o záchranu jeho života, jeho jedinou myšlienkou nie je Derek, ale jeho pes. Požiada teda Derek, aby zariadila, že sa pes dostane bezpečne domov a bude oň postarané.

Netrvalo dlho a Derek si všimla, že jej milenec sa správa depresívne a vzdialene. Mohlo to byť spôsobené jeho hroznými zraneniami a tým, čím si v ringu prešiel? Derek mu koniec-koncov povedala, že nezáleží na tom, ako sa cíti, že bude vždy po jeho boku a potom jej milenec prisahá, že bude žiť tak, aby mohol znova bojovať a začne chodiť na hodiny býčích zápasov. Arabský šejk sa odtrhne od vodnej fajky, ktorú tak miluje, aby odletel do Španielska a uniesol Derek. Je priviazaná, no dokáže sa odviazať a preskočiť cez plot. Potom je Derek okamžite späť na haciende svojho milenca. 

Ako hovoria odborníci, Bolero si kvôli zápletke nepozrie nik. Diváci pôjdu po dobrých častiach. Sú tam dve dobré časti, nepočítajúc nahú jazdu Derek na koni, kde sme mohli detailne vidieť herečkino nahé telo.

Na záver je však potrebné dodať, že aj keď tento film nie je na vrchole tých najlepších erotických filmov, určite stojí za to si ho pozrieť.

Source: https://www.rogerebert.com/reviews/bolero-1984

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »